Doğadan En İyisi
İREKS’ten haberler:
dünya çapında güncel bilgiler

İncirli ve cevizli küçük ekmekler – tek yudumluk lezzet kombinasyonu

Öncelikle: tatlı ve tuzlu, ayrılmaz bir ikili. Bunu, IREKS TasteConFusion konseptimizin “Food Pairing” (besin eşleştirme) konusu sırasında da gördük. Bizim incirli ve cevizli küçük ekmeğimiz, bu konu için az göze çarpan bir kombinasyon olsa da, çeşitli oranlarda bir araya getirilerek farklı lezzetlerin oluşturulabileceği iyi bir örnektir.

Biliyor muydunuz? İncir, antik Roma ve antik Yunan döneminde bile oldukça revaçtaydı. Ayrıca ceviz de uzun zamandır popülerdir. Bu nedenle her ikisini de çeşitli klasik unlu mamullerimizde severek kullanmaktayız.

Bilmeye değer: İncir yerine hurma kullanabileceğiniz gibi ikisini birlikte de kullanabilirsiniz. Ayrıca hazırladığınız hamur ile küçük ekmeklerin dışında harika ekmekler de yapılabilmektedir. Denemeye ne dersiniz?

Farklı lezzet arayanlar için: Süsleme için taze otlu yumuşak keçi peyniri serpip bir parça bal sürdüğünüzde, Akdeniz usulü bir küçük ekmek atıştırmalığı elde etmiş olursunuz.

İlginizi çektiyse, buraya tıklayıp atıştırmalığımızı keşfedebilirsiniz.


 

MONDO LIEVITO MADRE ile: Lievito Madre’miz incirli cevizli küçük ekmeklerin içerisinde kullanıldığında, yumuşak bir iç yapı, olağanüstü bir kabuk yapısı ve belirgin bir hafiflik sağlar. Tam ısırmalık!