Doğadan En İyisi
İREKS’ten haberler:
dünya çapında güncel bilgiler
Türkçe> HABERLER> Spesiyal 2020: Taste Con Fusion by IREKS

Spesiyal 2020: Taste Con Fusion by IREKS

,,Food Pairing’’ olağan dışı lezzet kombinasyonları ve şaşırtıcı lezzet patlamaları – 2020 yılı takvimimizin trend konusudur. Popüler IREKS ürünleri çok çeşitli malzemelerle kombine edilmiş ve ,,TASTE CON FUSION by IREKS’’ sloganı altında yeni bir bakış açısıyla karşımıza çıkan benzersiz reçete fikirleri oluşmuştur.

con – lat. ile, birlikte

fu·sion – engl. Farklı, bireysel unsurların bir bütün oluşturması

con·fu·sion – engl. Bir şeyi anlamama veya kafa karışıklığı duygusu

 

Ocak: Contribution

Şubat: Conversation

Mart: Concept

Nisan: Consense

Mayıs: Construction

Haziran: Continental

Temmuz: Configuration

Ağustos: Congratulation

Eylül: Concentration

Ekim: Concert

Kasım: Confectionery

Aralık: Conclusion


Food Pairing’in temel fikri, ilk bakışta birbirileriyle uyumlu olmayan malzemeleri bir araya getirip heyecan verici ve uyumlu bir bütünlük sağlamaktır. Bu durumu açıklamak çok basit: Temel aroma maddeleri aynı olan gıdalar birbirine mükemmel yakışırken, temel aroma maddeleri birbirinden önemli ölçüde farklılık gösteren gıdalar da birbirini en iyi şekilde tamamlayabiliyorlar. Bununla beraber aslında asıl amaç yapı, görünüm, koku ve tat ile tüm duyularımıza hitap etmek ve alışık olmadığımız yeniliklere iştah açmaktır.

Başarılı bir Food Pairing elde edebilmek için IREKS açısından gerekli olan en önemli malzemeler cesaret, deney severlik ve temel olarak yüksek kaliteli unlu mamullerimizdir. İster beyaz çikolatalı kurabiye, incir, keçi peynirli mus ve biberiye veya haşlanmış rezeneli sebzeli malt baget olsun, ister taze portakal, chorizo sucuğu ve özlü cevizler olsun – Önemli olan risk alıp yeni lezzet kombinasyonlarına açık olmak.

12 olağanüstü, mükemmel eşleştirilmiş unlu mamul fikrini keşfedin ve „TASTE CON FUSION by IREKS“ macera dünyasına kendinizi bırakın.