Doğadan En İyisi
İREKS’ten haberler:
dünya çapında güncel bilgiler
Türkçe> HABERLER> İREKS Takvimi 2023: Olasılıklarla dolu bir dünya

İREKS Takvimi 2023: Olasılıklarla dolu bir dünya

Binlerce minik kabarcık, güçlü bir şekilde hacim almış, yumuşak, aromatik ve hayat dolu…

Tanıştıralım… Bu bizim Lievito Madre'miz – İtalyan usulü buğday hamur ekşisi!

Lievito Madre, İtalyan pişirme kültürünü temsil eder ve geleneksel olarak ekmek, küçük ekmek, pizza, şekerli & mayalı hamurlar yapımında kullanılır. Livieto Madre’mizi yalnızca buğday unu ve su ile hazırlıyoruz. Özel eğitimli uzmanlar olan Lievitisti’ler, doğru adımlarda, uygun bir ortamın sağlanması için tutkuyla çalışırlar.

Bu çok önemlidir: çünkü ancak o şekilde maya ve laktik asit bakterileri optimum oranda gelişir. Ayrıca, Lievito Madre'mizin tüm potansiyelini ortaya çıkarabilmesi için zamana ihtiyacı vardır. Hazır olduğunda, hamurumuzu hassas kurutma yöntemiyle ‘’kış uykusuna’’ yatırıyoruz. Böylece unlu mamulleriniz daha sonra benzersiz bir lezzet kazanıyor.

Ocak’tan Aralık’a kadar, Lievito Madre ile hazırladığımız ürünlerimizde sizler için seçtiğimiz el örgüsü Striezel, trend Balkabağı Ekmeği, “Grandi Lievitati”lerden  Panettone ve Colomba gibi 12 farklı özel ürünü sizlere sunuyoruz.

Ocak: Ensaimada

Şubat: Brioche

Mart: Pavé

Nisan: Colomba

Mayıs: Focaccia

Haziran: Croissant

Temmuz: Ciabatta

Ağustos: Durum Buğday Ekmeği

Eylül: Striezel

Ekim: Balkabağı Ekmeği

Kasım: İncirli ve cevizli küçük ekmekler

Aralık: Panettone

 

İster yaz ister kış – unlu mamullerinize klasik Akdeniz karakterini kazandırın ve farklı şekillerde kullanılabilen aktif ana mayamızdan ilham alın. Sizlere MONDO LIEVITO MADRE’mizi sunmaktan mutluluk duyuyoruz!