Doğadan En İyisi
İREKS’ten haberler:
dünya çapında güncel bilgiler
Türkçe> HABERLER> İREKS’ten Geleceğin Trendleri

İREKS’ten Geleceğin Trendleri

Son yıllarda pandemi ile birlikte hayatımızda birçok değişiklik oldu. Pastacılık dünyasını da etkileyen bu değişiklikler, mevcut trendlerin bazılarının güçlenmesini sağlarken yeni trendlerin oluşmasının da önünü açtı. Ayrıca, alternatif beslenme de dikkatlerin üzerine çekildiği önemli bir konu haline geldi. Uluslararası trendleri yakından takip eden bir şirket olarak, bu trendler sonucunda ortaya çıkan talepleri karşılamak için özel ürünler geliştiriyoruz.

IREKS olarak öncelikli hedeflerimizden biri farklılık ve farkındalık yaratmak. Bu doğrultuda kaliteli ve gıda güvenliğine uygun olarak ürettiğimiz ürünlerin değer yaratmasına da büyük önem veriyoruz. Bu amaçla başlattığımız “IREKS ON TOUR” etkinliğimiz sayesinde müşterilerimize sürdürülebilirlik, besleyicilik, kişiselleştirme ve fragmantasyon gibi trendleri yakından tanıtma fırsatı yakaladık.

 

“IREKS ON TOUR” ile farklı şehirlere doğru yola çıkıyoruz. 13-15 Eylül tarihleri arasında ilk durağımız İstanbul’da yaklaşık 110 işletmeden 215 ziyaretçimiz ile birlikteydik.

Ekibimizi ve ürünlerimizi canlı turumuzda tanıma fırsatı bulan ziyaretçilerimiz, günümüzün yanı sıra geleceğin de trendlerinin sergilendiği 5 farklı istasyonlarımıza büyük ilgi gösterdi.

Daha kaliteli yaşam fikrinden ilham alan ‘’Alternatif Beslenme’’ istasyonumuz glutensiz ve vegan gibi özel beslenme şekillerine hitaben oluşturulmuştur. Bu ihtiyaç özellikle çölyak, gluten intoleransı ve laktoz intoleransı gibi sağlık sorunlarının toplumda yaygınlaşması ile ortaya çıkmıştır. Ayrıca ‘’Alternatif Beslenme’’ konsepti, takviyeli veya superfood denilen besinleri sağlık problemi olmayan kaliteli yaşam sürdürme düşüncesine sahip insanlar arasında da trend haline getirmiştir. Çeşitli glutensiz ve vegan ürünlerimizin sergilendiği bu istasyonumuz ziyaretçilerimizden büyük ilgi görmüştür.

‘’Doğanın renkleri ve lezzetleri doğal bir şekilde önünüzde” mottomuzu yansıtan diğer konseptimizi “Doğanın Lezzetleri” isimli istasyonumuz temsil etmektedir. Yeni nesil tüketici, besinlerin sadece lezzetli olmalarını yeterli bulmayıp doğal olmalarını da önemsemektedir. Biz, bu istasyonumuzda, Dreidoppel’in doğal aromaları sayesinde katılımcılarımıza, lezzeti ve aynı zamanda doğallığı sunduk.

İki istasyonumuzun ana fikirleri olan “lezzet”, “doğallık” ve “kaliteli yaşam” konseptlerini birleştirerek “Başka bir Pastacılık” isimli 3. istasyonumuzu oluşturduk. Geleceğin pastacılığını günümüze taşıyarak hem alışmışın dışında reçeteler hazırlamaya özen gösterdik hem de alternatif beslenmeye uygun ve lezzetten ödün vermeyen ürünler ortaya koymayı hedefledik. İstasyonumuzda kolajen, polen, propolis, arı sütü gibi farklı ve eşsiz içeriklerle hazırlanan antik tahıllı pastacılık ürünlerimiz misafirlerimizi büyüledi. Aynı zamanda fragmantasyon trendine uygun bir şekilde birbirinden farklı bileşenleri harmanlayarak yaptığımız özgün ürünlerimiz ile hem göze hem de damağa hitap ettik.

Bir sonraki istasyonumuzda pastacılığın olmazsa olmazı gerçek Alman çikolatası ‘’Lubeca’’ ile damaklarda unutulmayacak lezzetler bıraktık. Çikolata, herkesin sevdiği ve tatlı dendiğinde ilk akla gelen besin maddelerindendir. Ancak bu güzel lezzet bitter, sütlü ve beyaz olmak üzere ‘’jenerik’’ diyebileceğimiz 3 çeşitten oluşan bir hale gelmiştir. Biz bu kemikleşmiş uygulamayı kırarak müşterilerimizi yeni ve farklı lezzetlerle buluşturmak istedik. İlk adım olarak da yeni ürünlerimiz WHITE CARAMEL ve MILK INTENSE’i etkinliğimizde sergiledik.

Pastacılıkta da piyasadaki sayılı markalardan biri olan IREKS özünde ekmekçilik üzerine kurulmuş bir firmadır. Geçmişten gelen bu gücümüzü unutmamakta ve geliştirmeye devam etmekteyiz. IREKS olarak ‘’sürdürülebilirlik’’ kapsamında tahıllarımızı anlaşmalı şekilde kendimiz ektiriyor ve kendimiz işleyip kullanıyoruz. Bu sayede yüksek kalitede ürünü garanti altına almaya hedefliyoruz. Aynı zamanda tahıl tanesinin tarladan çıkıp müşteriye varana kadarki sürecine hakim oluyoruz. Son istasyonumuz olan ‘’Ekmekçilik & Atıştırmalık’’ da, birbirinden lezzetli antik tahıllarımız ile elde edilen ekmeklerimiz ve atıştırmalıkları yer aldı. Bununla birlikte İtalya’dan getirdiğimiz yeni ürünümüz ‘’LIEVITO MADRE PURO ATTIVO – Saf aktif ‘’Ana Maya’’ ile sizi yumuşak aromalı buğday hamur ekşisiyle tanıştırmak istiyoruz.

“IREKS ON TOUR” Roadshow'umuzun ilk durağı İstanbul'du. Yolculuğumuzun bir sonraki durağı ise 22.11. – 23.11.2022 tarihlerinde İzmir’de gerçekleşti. Ürünlerimiz veya “IREKS ON TOUR”da sunduğumuz yeni trendler ile ilgileniyorsanız İç Piyasa Satış Müdürümüz Bülent Can Bey ile bulentcan@ireks.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.